Інфаркт, на жаль, підстерігає у наш час не лише літніх людей, а й громадян середніх років. Сидяча робота, стреси, відсутність регулярних фізичних навантажень, і навіть об'єктивні чинники як забруднення довкілля призводять до збільшення кількості випадків хвороб серця. Інфаркт перетворює досить здорових людей практично на інвалідів, і ними можна справді залишитися до кінця життя, якщо не змінити спосіб життя, а найголовніше – не пройти реабілітаційні процедури. Експерти кажуть, що реабілітація після інфаркту важлива не менше, ніж її лікування, і лише після реабілітації людина зможе повернутись до повноцінного життя.

Уход и реабилитация после инфаркта в доме престарелых Днепр

Догляд за людьми похилого віку, які перенесли інфаркт міокарда

Ефективний догляд за людьми похилого віку, які перенесли інфаркт міокарда, відіграє вирішальну роль у відновленні здоров'я та якості їх життя. Цей процес особливо вимагає уваги у пацієнтів похилого віку, у яких, крім серцевих проблем, є інші вікові недуги.

На перші 10 днів після інфаркту припадає особлива увага, оскільки саме в цей період можливі різні ускладнення, такі як аритмії, серцева недостатність та загальна слабкість. Рішення про переведення старого в спеціалізований пансіонат для людей похилого віку з професійним доглядом забезпечує максимальну безпеку та кваліфіковане відновлення.

Протягом перших 10 днів після інфаркту лікарі рекомендують дотримання суворого постільного режиму. Це включає уникнення фізичного та емоційного навантаження. Доглядальниці допомагають у виконанні найпростіших побутових завдань і надають підтримку прийому їжі.

Крім цього, підтримуються основні аспекти самостійності, такі як дотримання гігієнічних процедур, перевдягання та задоволення фізіологічних потреб. Застерігаючи від потенційних проблем, пов'язаних із довгостроковим перебуванням у ліжку, проводиться профілактика венозних тромбів та пролежнів.

Лікарі рекомендують дотримання тимчасових обмежень у перші 10 днів після інфаркту, включаючи мінімізацію стресів, забезпечення якісного сну, збалансоване харчування та суворий прийом ліків. Контроль основних показників здоров'я, таких як пульс, тиск і температура тіла також є невід'ємною частиною процесу в домашніх умовах. Всі ці заходи сприяють не тільки фізичному відновленню, а й психологічному добробуту людей похилого віку, які пережили інфаркт міокарда.

Реабілітація після інфаркту є потенційно доступною в домашніх умовах, але потрібні огляди лікарів, проведення оздоровчих процедур, психологічна підтримка тощо. Реалізувати все це вдома можна лише витрати будуть дуже високими. Інший варіант - спеціалізовані реабілітаційні центри, де доступна висококласна реабілітація, і цей спосіб хороший, якщо є можливість постійно привозити хвору людину на процедури.

Найбільш зручний для родичів та комфортний для літньої людини метод пройти реабілітацію після інфаркту – оселитися на постстаціонарний період у приватному пансіонаті.